Co je cyprealismus?

8. února 2012 v 14:31 | Ocipu |  Bazmeky na mraky
Jako každé vypravování i toto by mělo začínat slovy "bylo, nebylo", netrhejme tedy partu a učiňme tak. Bylo, nebylo, ale spíše nebylo, než bylo. Dvě dobré, ba dokonce dalo by se říci, že nejlepší, přítelkyně si osudného odpoledne 30. června roku 2010 krátily velice dlouhou chvíli, která nastala, když se matka-řidička jedné z nich jala nakupovati v supermarketu. Jejich hovor byl tuze oduševnělý. Rozmlouvaly nad literaturou a uvažovaly, až dospěly k názoru, že literatura a celkově umění v sobě má jistou mezeru, jistou velkou díru. Tou dírou měly na mysli, že umění chybí směr, který by pod svá křídla schoval vše, co nelze jinam zařaditi. Co chudáci sprostonárodní písně, anekdoty, hloupé výmysly, které začínají inteligentně a končí většinou naprostým nesmyslem? Kde ty se skryjí? Kam patří? A hle. Jak z čistého nebe. Zrodil se cyprealismus.


"Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Ocipu, a to Slovo bylo cyprealismus."

Řídí se heslem: "Vše, co vybočuje z řad a pobaví, je vítáno." Tento směr má pouze jedno pravidlo, které je směrodatné pro všechny: Dílo musí ve čtenáři vyvolati záchvaty smíchu, při nejhorším pousmání na tváři. Hra s paradoxem a ironií se stala denním chlebem, ba dokonce hodinovým. Smysluplné nesmysly a nesmyslné smysly se usídlily v myslích Cyprealistů jako sysli. Čím více se zdá nezkušeným a méně inteligentním dílo hloupější, tím je více cyprealistické a tudíž na výši.

Etymologický původ slova cyprealismus je velice složitý a ani po částečném vyluštění Růženiny tabulky se Cyprealisté nedobrali správného původu.

Někteří tvrdí, že se praotci Ocipu jednoho dne či večera, zde si nejsou jisti překladem, ovšem shodnou se na tom, že je v tabulce uvedeno "jednoho", se velice nudil. Louskati kokosy hlavou ho přestalo naplňovati, a tak bloumal po zarostlé Saharské poušti, odhazoval lijány tak zuřivě, že si nevšiml, že jedna z oněch liján je poněkud zvláštně barevná a podivně se kroutí, než si však byl vědom této skutečnosti, již ulehl ke spánku. V bezvědomí se mu zdálo o neskutečných vynálezech, poznatcích, budovách a literárních či jiných uměleckých skvostech, kdy ve středu pozornosti stál on a stále opakoval "Cyprealisté jsou…cože to jsou?". Když se vzbudil, smetl ze sebe mech a popínavé výhonky rostlin a jal se položiti základy Cyprealistů a jejich uměleckého směru cyprealismu.
Jiní se zase domnívají, že celý úsek Růženiny tabulky, který o tom pojednává, byl naprosto chybně přeložen a ještě špatně interpretován. To, co se domnívali, že bylo označení "pra" ve skutečnosti znamenalo číslici, a jak Cyprealisté vědí, číslice se vždy psaly první (proto dnes píšeme 34 kilo místo kilo 34). Tudíž tabulka hovoří o slavném Ocipu 351,48, v jehož hlavě se zrodil cyprealismus, ovšem údajně dále nepojednává tabulka o podrobnostech vzniku, nýbrž to má být seznam nákupu, který si nějaký Cyprealista poznamenal na Růženinu tabulku, jelikož v dané chvíli neměl při sobě jiné možnosti.
A třetí a nejméně pravděpodobnější teorie hovoří o tom, že cyprealismus je složeninou slova "cyp" a "realismus". Význam těchto dvou slov není třeba uvádět, jelikož, jak jsme již podotkli, tato teorie je nejméně pravděpodobná a domníváme se, že vznikla v táboře anticyprealistů jakožto konspirační teorie.

Autoři řadící se k cyprealismu mají, stejně jako členové jiných uměleckých směrů, svá specifika. Náčelníci a zakladatelé se titulovali slovem Ocipu na počest Ocipu 351, 48 a praotce Ocipu. Mluvili zásadně s plnou pusou. Nejlepší díla vznikala při střízlivění, které následovalo po alkoholickém dýchánku. Holdovali chlupaté fialové housence. Uznávali politický režim, který nastolil Sultán Solimán "vládce náš, slunce naše jasné" 38. lednice roku 13451 a půl. Také většina Cyprealistů vyznává žárovkoismus - o tomto náboženství si povíme jindy.

Cyprealisté jsou elitou nejen národa či lidstva, ale i vesmíru. Býti zařazen do této skupiny je největší poctou, o kterou se dokonce uchází i sám Albert Einstein, leč neúspěšně a to z důvodu své teorie relativity, kterou na světě chápe až příliš moc lidí.

Abyste si nemysleli, že cyprealismus je jen módním výstřelkem a že za pár měsíců nebo let už ani sami zakladatelé nebudou vědět, co to cyprealismus byl, tak Cyprealisté to všechno myslí vážně a jako důkaz místo slibů:

CYPREALISTICKÁ HYMNA


Autoři písní bojovali jak lvi, aby získali tuto poctu. A boj se nakonec přenesl i mezi zakladatele, kteří se pověřili, aby vybrali tu správnou hymnu. Bylo to prý těžké a následné tvrdé vyjednávání, kdy došlo na štulce pod žebra, facky a jiné násilí a dokonce utrpěla značnou újmu i láhev vodky, ale vše dobře dopadlo a jak jste mohli viděti a slyšeti, tak se skutečně vybral vítěz.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Je libo se státi Cyprealistou?

Jistě!
Já jím jsem.
Děkuji, nelibo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama