Debut

Cyprmamka

16. června 2012 v 13:52 | Polgara
Máloco je tak vynalézavé jako lidská představivost a právě ona dala vzniknout legendě o Cyprmamce. Příběh začíná jako většina příběhů. Bylo nebylo. V předaleké zemi, tam kde vychází slunce, tam kde věčně všechno kvete a všichni jsou šťastní a veselí, žila jedna zvláštní osůbka. Lidé ji popisovali jako bytost nevelkého vzrůstu, po zádech jí splývaly kaštanově hnědé vlasy v nekonečných kudrlinách. A když jste se zahleděli do jejích zeleno modrých očí připadali jste si, jako kdybyste zkoušeli dohlédnout na dno moře. Měla do zlatova opálenou pleť zaoblenou postavu tak, jak to správné maminky mají mít. Žádné vychrtlice, ani žádná boubelka.

Škrtací modlitební báseň

16. března 2012 v 22:37 | Monica Otmili
Mezi má oblíbená slova patří také slovo cyp. Proto jsem hned zbystřila pozornost, když jsem objevila cyprealismus. netrvalo dlouho a Maglaiz mě přemluvila, abych se stala cyprealistou. A tak vznikla cyprealistická modlitba.

Mrkvová

7. března 2012 v 14:21 | Gril
Mrkev leží na stole
Já si říkám: "Ty vole!
Jaké krásné barvy je
Snad nám brzy neshnije!"
Uplynule hodina
mrkev leží stále
je to pěkná rostlina
kdoví co s ní bude dále...
Kdo ji vlastně sní?
Já? A nebo on?
Nebude mi špatně z ní?
Bude o ni boj?
Takhle tedy přemýšlím
při pohledu na ni
Asi ji raději sním.
Nic mi v tom nebrání.

Bohemistický večírek

3. března 2012 v 10:17 | Erazene
Dnes v noci Jazyková estráda,
Rozhodla se o půlnoci,
Vyjádřit, tak jako za mlada,
Textem svým Genia loci.
Písmena se však zmotala,
A ztratila se v stínu,
To asi, že včera dostala,
Za úspěch láhev Ginu.
Marně je hledala na stranách,
Rozutekla se vůkol,
Klouzala stolu po hranách,
Jak byla pořádně namol.
Ráno pak, když je vzbudila,
Nadávka autorova,
Zjistila, že se rozpila,
V portrét Bulgakova...

Historicky první cyprealistický design

7. února 2012 v 17:11 | Xavier

Tak je to tu ...
Byl jsem jmenován grafikem blogu cyprealistů! Ano, tato výsada s sebou přináší jisté povinnosti .. například takovou maličkost, jakou je tvorba designů. A tak jsem hned jeden stvořil. No hned, teoreticky jsem na něm měl pracovat už od minulého roku, ale až teď jsem dostal k dispozici konkrétní blog, na kterém bych své dílo prezentoval. No dílo ... je to takové ... útulné, hřejivé a ... dřevěné. Já vám nevím ... hodí se to k cyprealismu? Design rozhodně nevystihuje podstatu stylu jako takového, spíš podporuje tu atmosféru, která mezi námi vládne. Ne, nejsme polena a nikoho nenecháme, aby se při rozhovoru s námi cítil, jako když mluví do dubu ... Chci, aby z designu bylo poznat, že si mezi námi najde každý své útočiště ... tedy každý, kdo má IQ minimálně 135, ví něco o původu jména Hildegarda, udělá "příjmačky" a bude přizpůsobivý. Ale věřím, že lidí, kteří toto splňují (a splní), je hodně.
 
 

Reklama